Forum Mesopliya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forum Mesopliya

Forum Mesopliya'ya Hoşgeldiniz!

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Su için dev adım

2 posters
YazarMesaj
kudu_89
Admin
Admin
kudu_89

Erkek Mesaj Sayısı : 126

Su için dev adım Empty
MesajKonu: Su için dev adım   Su için dev adım EmptySalı Nis. 29, 2008 6:35 am

Trabzonun Vakfıkebir, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Giresunun Eynesil ve Vakfıkebire bağlı Yalıköy Beldesinin su ihtiyacını karşılayacak olan “Kirazlık Deresi Su Projesi” için su birliği kuruldu. 20 trilyonluk dev proje için kurulan su birliği Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci, Beşikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Kalay, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mehmet Turan, Eynesil Belediye Başkanı Çoşkun Somunçuoğlu ve Yalıköy Belde Belediye Başkanı Mahmut Atabaş projenin hayata geçirilebilmesi için büyük caba harcıyorlardı. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’da projeye destek veriyor.
Yüzde 70 i devlet tarafından, geri kalan % 30 u ise belediyeler tarafından karşılanacak olan su projesinin ilçelere litre olarak su dağıtımı şöyle;
Vakfıkebir: 230 litre, Beşikdüzü: 180 litre, Çarşıbaşı: 28 litre, Yalıköy Beldesi: 4 litre, Eynesil: 32 litre Projenin yapım süresi iki yıl olarak hedefleniyor. İller Bankası ile ilgili işlemleri takip etmek için Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci Su Birliği Başkanı seçildi.
Toplam beş yerleşim yerinin su ihtiyacını karşılayacak olan proje Trabzon il genelinde ikinci büyük su projesi olma özelliğini taşıyor. Yatırımın gerçekleşmesihalinde bu yerleşim yerlerinin gelecekteki su sorunları da çözülmüş olacak.

En son kudu_89 tarafından Çarş. Ocak 28, 2009 5:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://mesopliya.yetkin-forum.com
Selçuk KUDU
Admin
Admin
Selçuk KUDU

Erkek Mesaj Sayısı : 103
Nereden : İSTANBUL / Kartal

Su için dev adım Empty
MesajKonu: Geri: Su için dev adım   Su için dev adım EmptySalı Nis. 29, 2008 7:16 am

Paylaşımın için teşekkür ederim. Emeğine sağlık. Smile Smile

Su için dev adım
1 sayfadaki 1 sayfası